Pritshmëri të larta për një marrëveshje konkrete mes Kurtit e Vuçiqit

Për herë të shtatë pritet të takohen Kurti me Vuçiqin, këtë herë në Bruskel.  Bisedimet maratonike që u…

Kurti që fliste zi e terr për Kosovën tash thotë se ndikon negativisht t’u thuhet njerëzve se po e humbin shpresën

“Dikush është afër humbjes së shpresës, sepse ka edhe të tillë, nuk iu ndihmon kur iu…

Takim maratonik në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë bisedimet

Maratonik po del të jetë edhe ky raund i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, fokusi i…

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara…

Vuçiq për takimin në Ohër: S’jam shumë optimist nëse do të lëvizin gjërat përpara

Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic ka folur edhe sot për takimin që do të mbahet të…

Kurti takohet me Reuten: Qytetarëve të Kosovës t’iu jepet perspektiva evropiane

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Strasbourg për Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin…

Presioni mbi marrëveshjen/Këshilltarët evropianë: Dështimi i marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë do të ketë pasoja

Këshilltarët evropianë, Emanuel Bone, Jens Pletner dhe Francisco Talo, kanë shkruar një editorial për mediumin serb…

Borrell flet para takimit në Ohër: Koha që Kosova dhe Serbia të tregojnë guxim dhe përgjegjësi

Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka shkruar pak ditë…

Vazhdon përplasja Kurti – Haxhiu/Kryeministri takoi importuesin e madh të mallrave serbe, ministrja vizitoi marketin që s’shet asnjë produkt serb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me të besuarën e tij në fushën e Drejtësisë, Albulena Haxhiun,…

Kurti i thuri lavde Gjingjiqit, Haki Abazi: Shkrimi i tij është mashtrim dhe deformim i fakteve historike

Deputeti Haki Abazi ka reaguar pas përkujtimi që kryeministri, Albin Kurti i bëri ish-kryeministrit serb, Zoran…