Shteti ndau afër 2 milionë euro për ‘Viva Fresh’, ‘ETC’

Afër dy milionë Euro, në total, subvencionim nga shteti, nga pako prej 60 milionëshe për Rimëkëmbje, kanë përfituar tre rrjetet e maketeve “Viva Fresh”, “Elkos” dhe “Interex”, përkundër se të tre bizneset kanë punuar vazhdimisht edhe gjatë periudhës së pandemisë. Mbi 860 mijë Euro subvencion, Qeveria Hoti, del se ia ka dhënë vetëm Viva Fesh-it, […]Lexo më shumë

Anwar Hadidi i futet muzikës, Dua Lipa ndihet më krenare

Dua Lipa dhe Anwar Hadid janë kthyer në çiftin më të komentuar. Ata po shijojnë dashurinë e tyre dhe mesa duket janë shumë të lumtur pranë njëri-tjetrit. Gjithashtu ndajnë shpesh herë foto bashkë duke i shprehur kështu dashurinë njëri-tjetrit. Së fundmi Dua ka ndarë disa foto me të Anwar ku shprehet krenare për të sepse […]Lexo më shumë

Fotografia e Osmanit vendoset edhe në Ambasadën e Kosovës në

Fotografia e presidentes së vendit, Vjosa Osmani është vendosur në zyrën e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani dhe në sallën e takimeve në Ambasadën e Kosovës në Tiranë. Sipas Ligjit për Protokollin e shtetit, fotografinë e Presidentes Vjosa Osmani obligohen ta mbajnë në zyra të gjithë institucionet e Republikës së Kosovës.Lexo më shumë

A është më i shëndetshëm lëngu i karrotës apo karrota?

Pirja e lëngut të karotave mund të sjellë një pasuri përfitimesh shëndetësorë dhe shumë përfitim i ushqyesve sesa të hahet vetëm karota. Prandaj konsiderohet si një nga lëngjet më të mira të perimeve për të ruajtur shëndetin optimal. Lëngu i karotës duhet bërë në përgjithësi nga karota të freskëta të papërpunuara dhe për këtë arsye […]Lexo më shumë

Shefi i diplomacisë gjermane pas Kosovës viziton Serbinë, do ta

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heike Maas i cili po qëndron për vizitë në Kosovë nesër do ta vizitojë Serbinë ku do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Vuçiç dhe Mas do të takohen në ndërtesën e Sekretariatit të Përgjithshëm të Presidentit të Serbisë, në orën 9 të mëngjesit, dhe pas bisedës, […]Lexo më shumë

Pesë arsyet pse gratë divorcohen nga bashkëshortët e tyre

Kur një grua vendos të martohet, ajo imagjinon se martesa zgjat përgjithmonë. Para se të ndërmarrë një hap të ngjashëm, zakonisht seksi femëror – nga natyra më reflektues – mendon mirë për zgjedhjen, duke konsideruar me kujdes nëse personi tjetër pranë saj është me të vërtetë i duhuri. Të papriturat, megjithatë, janë prapa qoshes dhe […]Lexo më shumë

Vendos Gjykata e Strasburgut, Lapsi.al fiton betejën me Edi Ramën

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut urdhëroi Shqipërinë të mos zbatojë urdhrin për sekuestrimin e pajisjeve elektronike të Lapsi.al, duke pranuar ankimimin e gazetarëve të Lapsit me urgjencë. Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut vendosi të urdhërojë Shqipërinë të mos zbatojë vendimin kontrovers të gjyqtares Iliriana Olldashi për sekuestrimin e kompjuterëve dhe pajisjeve […]Lexo më shumë

Turqia heton një këmbimore të kriptovalutave për një mashtrim të

Prokurorët në Turqi kanë nisur një hetim në një këmbimore të kriptovalutave të enjten në lidhje me pretendimet se ka mashtruar afro 390 mijë investues në një vlerë totale rreth 2 miliardë dollarë, raporton AP. Zyra e kryeprokurorit të Stambollit ka thënë se po heton këmbimoren e kriptovalutave Thodex pas ankesave nga përdoruesit që nuk […]Lexo më shumë

Arta Nitaj në lidhje dashurie?

Modelja dhe njëherësh aktorja, Arta Nitaj, është mjaft aktive me postime në rrjete sociale. Edhe pozat provokuese nuk janë të rralla nga ana e saj, por tani duket se ajo i ka dhënë fund beqarisë. Në llogarinë e saj në rrjetin social “Instagram”, ajo ka vendosur simbolin “æ”, duke lënë të kuptohet se zemra e […]Lexo më shumë