Dënohet me 1 vit burgim 33-vjeçari që ia theu hundën zyrtarit policor në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj D.K, i cili akuzohej për sulm ndaj…

“Jemi të dyja shqiptare, kështu që unë duhet ta mbështes atë” – Bebe Rexha në përkrahje të Dua Lipës

Dje (4 shkurt) u mbajt ceremonia e çmimeve “Grammy”, në Los Angeles. Ceremonia madhëdhore e çmimeve…

Momenti kur JLo-së i i bie një tufë flokësh nga koka gjatë performancës

Këngëtarja Jennifer Lopez, ka marrë vëmendjen e rrjeteve sociale dhe këtë herë nuk është martesa e…

Mbahet akademi përkujtimore për Ibrahim Rugovën në PE, në mesin e figurave të shquara edhe Faton Blakqori

Në Parlamentin Evropian në Strasbourg, më 5 shkurt u mbajt Akademia Ndërkombëtare Përkujtimore për Presidentin Historik…

Reagon Donjeta Sahatçiu pasi u shkarkua nga Rama: Prishtina na bashkoi, Badoci na ndau

Donjeta Sahatçiu e PDK-së ka reaguar disa orë pasi u shkarkua nga Përparim Rama nga pozita…

Meri flet për “krevatin e fantazmës”: Ai po i eliminon banorët

Pas largimit të Drinit nga shtëpia, krevati i tij më pas u bë i Olsit dhe…

Sponsorizimi: 166 mijë euro për një klub skijimi, 90 mijë për klubin e arteve marciale

221 mijë e 500 euro janë të hyrat në skijimin kosovar nga marrëveshjet e sponsorizimit, të…

Kjo mund të jetë arsyeja pse Olsi Bylyku u eliminua papritur nga “BBV3”

Largimi i papritur i Olsi Bylykut nga “Big Brother VIP 3”, hapi mjaft debate në rrjet…

Ilnisa shpërthen në lot, kërkon largimin nga BBVA 3?!

Ilnisa u përfshi sot nga një gjendje emocionale e fortë, duke mos mbajtur dot lotët. Shkak…

Asambeisti i AAK-së e rrah në Spitalin e Pejës, teknikun e IT-së

Shefi i Zyrës Ligjore në Spitalin e Pejës, Labinot Panxhaj, njëherit asamblist i Aleancës për Ardhmërinë…