A trembeni shpesh papritur në gjumë? Mjekët zbulojnë pse ju ndodh kjo dhe nëse është e rrezikshme

Sa herë jeni trembur në gjumë dhe jeni zgjuar të frikësuar, sepse nuk e keni ditur…

Shfaqet një virus i ri në Kinë, dhjetëra të infektuar 

Zyrtarët shëndetësorë në Kinë po monitorojnë përhapjen e një virusi të ri që është zbuluar në…

Nëse këmba juaj merr ngjyrë të zbehtë ose blu, mund të jetë shenjë paralajmëruese e kësaj sëmundjeje të rëndë

Kolesteroli i lartë është një nga faktorët më të zakonshëm të rrezikut të sëmundjeve të zemrës,…

Shiko çfarë ndodh nëse vendosni akull në qafë: Mijëra njerëz janë shëruar nga kjo metodë

Është normale që njerëzit duan të qëndrojnë të rinj sa më gjatë që të jetë e…

Ushqimet që nuk guxoni t’i konsumoni para se të fleni

Metabolizmi juaj ngadalësohet gjatë natës andaj ju duhet të keni kujdes që të mos konsumoni shumë…

Shenja ‘e papritur’ e kancerit që mund ta vini re kur zgjoheni në mëngjes

Qelizat kancerogjene mund të mbijnë në çdo pjesë të trupit, që do të thotë se simptomat…

Teprimi e kësaj vitamine mund të ju çojë në koma: Ja për çfarë vitamine bëhet fjalë..!

Teprimi e kësaj vitamine mund tju çojë në koma..!? Ja për çfarë vitamine bëhet fjalë..!? Shpeshherë…

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhanpirja me këtë recetë

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinwirot në Tajlandë doli në…

Shumë afër Kosovës: Konfirmohet rasti i parë me linë e majmunit në këtë vend

Rasti i parë i lisë së majmunëve është regjistruar në Mal të Zi, njofton Instituti për…

Dhimbja e lukthit largohet menjëherë: 1 filxhan i vogël dhe 3 përbërës për këtë ilaç efektiv…

Gjithnjë e më shumë njerëz po përjetojnë gastrit. Ai përfshin inflamacion të mukozës së stomakut dhe…