Simptoma e papritur që shkaktohet për shkak të vapës ekstreme

Disa rreziqe shëndetësore vijnë me motin e ngrohtë, disa prej të cilave mund të jenë të…

Pesë raste të reja të gripit të shpendëve të raportuara në SHBA

Pesë punëtorë të fermës së shpendëve në Kolorado janë diagnostikuar me grip të shpendëve, njoftuan zyrtarët…

Çeku: Mbrojmë të kaluarën, sigurojmë të ardhmen

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë të ditur se ka nisur restaurimi…

Kurti: Jemi të prirur për zhvillimin e qëndrueshëm të Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në shqyrtimin e progresit në Kornizën e Bashkëpunimit për Zhvillimin e…

Sulmi në Banjskë, Sveçla: Kemi informata që Vuçiç ishte drejtpërdrejtë i përfshirë në trajnimin e këtij grupi

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, është shprehur se autoritetet kosovare kanë prova se presidenti…

Krasniqi pas dënimit të Shalës nga Specialja: Askush nuk mund ta ndryshojë luftën e UÇK-së

Pjetër Shala, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është dënuar të martën me 18 vjet burgim…

Nga sot qytetarët e Kosovës lëvizin pa viza edhe në Tajlandë

Tajlanda nga sot i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës. Lajmi u bë i ditur…

“Sytë e zi” vjen nga Nora Istrefi dhe Teuta Selimi

Dy këngëtaret e njohura, Nora Istrefi dhe Teuta Selimi kanë publikuar bashkëpunimin e tyre. Sytë e…

Horoskopi ditor për sot sipas Paolo Fox

HoroNoa.al ju sjell të zbardhur horoskopin ekskluzivisht me të gjitha detajet që Fox ofron. Ai shpesh…

Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Ne kemi shkruar disa herë për kondicionerët në vetura dhe ndikimin e tyre në konsumin e…