E dhimbshme: Kjo është gruaja që dyshohet se u vra nga bashëshorti në Ferizaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Ferizajit, ku pas të…

Ish-bashkëshorti i dyshuari kryesor për vrasjen e gruas në Ferizaj

Një vrasje e rëndë ka ndodhur në Ferizaj. Një person ka vrarë një grua në Qendrën…

Sot urime të shumta nga gjithandej për artistin Nikollë Nikprelaj

Nikollë Nikprelaj tashmë emër i njohur dhe i dashur gjithandej për aderuesit e muzikës së mirëfilltë…

Vritet një grua në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, mesditën e kësaj të premte, është vrarë një…

Ekskluzive: Dafina Zeqiri dhe Elvana Gjata gati për të shkëlqyer bashkë në hitin e verës

Dafina Zeqiri dhe Elvana Gjata janë dy artiste me stile të ndryshme në skenën muzikore, por…

Për shkaqe sigurie, anulohet për media ceremonia e diplomimit të deminierëve të kontingjentit ukrainas

Anulohet pjesëmarrja e mediave në ceremoninë e diplomimit të deminierëve të kursit të parë me kontingjentin…

Sulmi ndaj dy gazetareve: E akuzuara tenton të shfajësohet, nuk kërkon falje për veprimin

Dalin detajet e reja nga prokuroria për sulmin ndaj gazetareve të lajmi.net, Lindita Berisha dhe Fjolla…

Freedom House: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Pavarësisht një viti të turbullt për shoqërinë civile dhe qytetarët e Kosovës, pozita e këtij vendi…

Lumbardhi dhe Kaderi shfaqen gjatë stërvitjeve të Mallorcas dhe Vedat Muriqit

Çifti Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj prej disa ditësh ndodhen në Spanjë. Përveç kohës së mirë…

Gara në autostradë- Policia i kap dy vetura duke bërë “filma”, i dënon me nga 400 euro

Pamjet i ngjajnë ndonjë filmi me vetura. Policia e Kosovës i ka dënuar me nga 400…