Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Ne kemi shkruar disa herë për kondicionerët në vetura dhe ndikimin e tyre në konsumin e…

Apple thuhet se ka pezulluar zhvillimin e Vision Pro 2 pasi synon të nxjerrë modelin më të lirë vitin e ardhshëm

Disa muaj më parë, dëgjuam se Apple Vision Pro 2 nuk do të vinte të paktën…

IBM dhe AIST bashkëpunojnë në prodhimin e kompjuterit kuantik 10,000 kubit

IBM ka ambicie për të marrë drejtimin në informatikë kuantike, me një partneritet të ri për…

Telefonat kanë jetëgjatësi – zbuloni sa zgjasin modelet e markave të njohura

Telefonat, si çdo gjë tjetër, kanë një jetëgjatësi të caktuar. Por, shtrohet pyetja se sa mund…

Opsioni i ri i Whatsapp-it, tani mund të fshihni bisedat më sigurt se asnjëherë

WhatsApp-i ka sjell një risi që do gëzojë të gjithë ata që duan të fshehin bisedat…

Nëse i përdorni këto PIN-a, ndryshojeni menjëherë – hakerat do t’ju grabisin sa qelë e mbyll sytë

Kur zgjidhni një PIN për diçka, është veçanërisht e rëndësishme që ai të mos jetë një…

Shkencëtarët krijojnë edhe bletët robot, ja si duken

Shkencëtarët kanë krijuar një bletë-robot gjigante që mund të fluturojë edhe në tufë. BionicBee është 22…

Të dhënat e kartës suaj bankare dhe informacione tjera personale janë në rrezik nëse i përgjigjeni këtij email-i të rremë “nga Netflix”

Një nga arsyet pse shumë njerëz bien pre e mashtrimeve në internet është se mashtruesit luajnë…

“Më parë do të mbyllej se sa të shitej”, çka po raportohet për TikTok-un

ByteDance do të preferonte të mbyllte TikTok në vend që ta shesë atë nëse kompania kineze…

Shpallet vendimi për mbylljen e TikTok-ut në SHBA

Pasi Kongresi amerikan votoi në favor të projektligjit për mbylljen e TikTok-ut, Presidenti Joe Biden i…