Lëshohet urdhërarrest për kreun e FFK-së, Agim Ademi?

Lëshohet urdhërarrest për kreun e FFK-së, Agim Ademi Është lëshuar urdhërarrest ndaj kryetarit të Federatës së…

Boksieri kosovar Durim Shoshi, fiton ndaj boksierit çeçen, Iznuar Achmatov

Boksieri kosovar, Durim Shoshi po ecën me hapa të sigurt drejt majave të boksit evropian e…

Kjo është tabela në Superligën e Kosovës pas ndeshjeve të xhiros së 26-të

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së 26-të në AlbiMall Superligën e Kosovës në futboll.…

Zyrtare: Xherdan Shaqiri nuk udhëton drejt Serbisë, do t’i mungojë Zvicrës në dy ndeshjet e këtij muaji

Xherdan Shaqiri do t’i mungojë Zvicrës në dy ndeshjet e para kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro…

Rashica në top formë, realizon gol të bukur ndaj Konyasporit

Milot Rashica po vazhdon me formën e lartë në kampionatin turk. Reprezentuesi kosovar ka tundur edhe…

Glazers ndryshon kushtet, tashmë kërkojnë mbi 6 miliardë paund për aksionet e Manchester United

Pronarët aktualë të Mancehster United, Glazers, thuhet se kanë vendosur një kusht të ri për çdo…

Shaqiri në dyshim, trajneri i ‘Helvetikëve’ tregon gjendjen e futbollistit shqiptar

Kombëtarja e Zvicrës sot gjatë ditës publikoi listën e futbollistëve për dy ndeshjet e muajit mars…

Fillon Kongresi i FIFA-s, FFK i jep mbështetje Infantinos për mandatin e ri katërvjeçar

Në Kigali të Ruandës po zhvillohet Kongresi i 73-të i FIFA-s, një eveniment i rëndësishëm për…

Gjykata liron Agim Ademin

Gjykata Themelore në Prishtinë, në rigjykim, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Agim Ademit, kryetar i Federatës së…

Prishtina, Gjilani e Vushtrria shkojnë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina, Gjilani dhe Vushtrria janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Bardhekaltrit e fituan atë…