Vranët dhe riga shiu, njihuni me motin dhe temperaturat për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në vendin tonë,…

Gazmend Halilaj në vitin 2022: Serbët kanë mbushur depotë me armë në Mitrovicën e Veriut, kur t‘i teket ta merr nën kontroll 17.5 % të territorit

Një njoftim që avokati i njohur Gazmend Halilaj, e kishte dhënë vitin e kaluar, por, askush…

Një person humb jetën në Prizren, pakoja me qeramika e zë përfundi

Ka humbur jetën një person në vendin e tij të punës në Prizren. Lajmin është konfirmuar,…

Ekskluzive, burimi brenda Qeverisë Kurti: Kryeministri do ta refuzojë takimin në Bruksel, me Vuçiqin, nëse nuk merren masa ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vendosur që ta refuzojë takimin në Bruksel, me presidentin e…

Ekskluzive/ Kandidati për president të Serbisë: Kurti menjëherë të ndërpresë çdo negociatë të mëtejshme me Serbinë dhe Vuçiqin

Njëri nga kandidatët për President të Serbisë, Nikolla Sandulloviç, ka pranuar të përgjigjet në disa pyetje…

LAJMI I FUNDIT/ Arsenal të madh armatimi të lënë nga terroristët serbë e gjen Policia e Kosovës në mal

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës thuhet se “Sot me datën 30.09.2023, është bërë kontrolli i…

Gentile, ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë, ishin të pajisur si një këmbësorie ushtarake prej 120 ose 130 ushtarësh

“Ishin foto të mortajave 60 mm. Kjo është një armë ushtarake dhe është efektive kundër këmbësorisë…

Oliver Ivanoviq për Milan Radoiçiqin, disa muaj para se të vritej: Presidenti Vuçiq e përmendi, ky është ai krimineli

Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim i liderit të vrarë të Nismës Qytetare “Liri,…

Deputeti i VV-së, Korenica, njofton: Vajza e ka kaluar me sukses trajtimin në Turqi, kurrë mos u ‘dorëzoni’

Visar Korenica, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, potencoi se jeta përplas secilin me probleme të ndryshme shëndetësore…

Osmani për sigurinë dhe veprimet armiqësore të Serbisë ndaj Kosovës, bisedon me ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Osmani takohet me ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së, bisedojnë për sigurinë dhe veprimet armiqësore…