Zyrtari e pranon: 500 punëtorë janë vrarë gjatë punimeve në stadiumet për Botërorin në Katar

Një zyrtar i lartë në Katar ka pohuar se rreth 500 punëtorë janë vrarë në kantieret…

3 mijë shqiptarë punuan në ndërtimin e stadiumeve për Kupën e Botës në Katar

Rreth 3 mijë shqiptarë morën pjesë në ndërtimin e stadiumeve ku po luhen ndeshjet e Kupës…

Rregulli i rreptë që Mbretëresha Elizabeth kishte vendosur në familje

Nuk është sekret që Mbretëresha Elizabeth njihej si “bosi” pas mureve të Pallatit Buckingham. Kështu tani…

Këta janë kosovarët që kanë ngjashmëri të frikshme me Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin

Bedri Selmani dhe Adem Zhitopotoku janë dy personazhe karakteristike. Kjo për shkak të ngjashmërisë së tyre…

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa ndriçohet me ngjyrat e flamurit shqiptar 

Në mesin e urimeve të shumta për festën e 28 Nëntorit, një urim kreativ dhe i…

Njihuni me mërgimtarin më patriot që keni mundur ta shihni, ka të gdhendura në trup krejt figurat e shquara të atdheut

Patriotizmi i shkon përtej deklaratave, Toni Spaqit nga Prizreni. Ndjenjat e forta për figurat kombëtare, 54…

Tifozja kroate i çmendë arabët në Katar, shumë nga ta nuk e shikuan ndeshjen

Kroacia sot nuk ka mundur të marrë më shumë sesa një barazim me Marokun. Ndeshja u…

Unaza me GPS për të përcjellë partnerin në çdo moment

Edhe pse për shumë përdorues unaza martesore me GPS mund të jenë alternativa ideale, për shumë…

Një meteor ndriçoi qiellin e natës në Norvegji

Një meteor i ndritshëm ndriçoi qiellin mbi Norvegji të shtunën mbrëma. Meteori me shkëlqimin e tij…

A jeni gati për dimrin e vërtetë, meteorologët paralajmërojnë borë

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend sot dhe gjatë fundjavës.…