Lucerni i Zvicrës do t’u japë secilit qytetar nga kaq franga, shkak kriza energjetike

Secili person, pavarësisht nga mosha dhe statusi i vendbanimit, duhet të paguhen me nga 180 CHF”.…

BE arrin marrëveshje për ligjin që ndalon shitjen e veturave me karburant nga viti 2035

Bashkimi Evropian bëri një marrëveshje gjatë ditës së djeshme mbi një ligj i cili ndalon shitjen…

I jepet lamtumira e fundit kosovarit që u ther për vdekje në Itali, ishte ushtar i UÇK-së 

Sot i është dhënë lamtumira e fundit kosovarit Ragip Kolgeci, që u ther për vdekje para…

Influenceri refuzon të flasë me të shtëpisë: S’janë të famshëm, nuk kanë shumë “followers” 

Një influencer, i cili pushtoi mediat në 2020 pasi lëpiu një tualet për “sfidën e koronavirusit”,…

Mërgimtari: Pse të shkosh në Gjermani kur në fund të muajit i fiton vetëm 200 euro? 

Deklarata e një bashkatdhetari është bërë virale në internet, kur thotë se Gjermania është në Kosovë,…

Sherri me thika në Itali i merr jetën 45-vjeçarit shqiptar nga Kosova

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Treviso në qarkun e Fierës, ku pas një përleshje mes…

Naftëtarët thirrje Kurtit dhe Hajdarit: Tërhiqeni vendimin skandaloz, po falimentojmë – mijëra punëtorë rrezikojnë të mbesin pa punë 

Shoqata e Naftëtarëve të Kosovës i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti dhe ministres të Industrisë,…

Mërgim Lushtaku i dërgon infuzion Albin Kurtit 

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku i ka dërguar infuzion kryeministrit Kurti në seancën e Kuvendit që…

E tmerrshme: Nëna bie në dashuri me djalin e saj, filluam duke u puthur dhe puthja çoi në gjëra tjera

Një nënë dhe bir, lidhja e ndaluar e dashurisë e të cilëve mund t’i japë secilit…

Kujdes: Këto para në euro false po qarkullojnë me të madhe në Kosovë

Trendi i parave të falsifikuara po vazhdon të ‘lulëzojë’ në Kosovë, ku qindra e mijëra euro…