Arrestohet ‘i famshmi i TikTokut’, Bio Mulaku

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Nazmi Mulakun, i njohur si ‘Bio Mulaku’, i cili…

Kurti në Malishevë, i hip kombajës për korrje-shirje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar vizite tek një fermer në Bubavec të Malishevës, bashkë…

Afati deri me 9 gusht – Rreth 2 mijë kërkesa për konvertimin e patentë shoferëve ilegalë në RKS

Qytetarët në katër komunat në veri të Kosovës vazhdojnë t’i konvertojnë patentë shoferët ilegalë të lëshuar…

Adelina Ismajli dhe Sabri Fejzullahu vijnë së shpejti me një këngë

Këngëtarja Adelina Ismajli ka bërë të ditur se është duke punuar në një projekt të ri…

Pyetet për raportet me amerikanët dhe presidenten Osmani, Kurti refuzon të flasë para gazetarëve

Kryeministri Albin Kurti sot bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë qëndruar në Klinikën e…

Gjykata ua vazhdon edhe dy muaj paraburgim dy të arrestuarve për spiunazh

Gjykata e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj dy të…

Tentim-vrasje me kallashnikov në Potok të Podujevës

Një person është plagosur me kallashnikov pasditen e së enjtes në fshatin Potok të Podujevës. Viktima…

Auditori: 144 policë të suspenduar u kompensuan me 50 përqind të pagës përtej periudhës së lejuar

144 policë të suspenduar kanë vazhduar të kompensohen me 50 përqind të pagës, përtej peridhës së…

Ja si mund ta rifitojnë shtetësinë e Kosovës mërgimtarët me nënshtetësi gjermane

Pas futjes në fuqi të “Ligjit për Modernizimin e Shtetësisë së Republikës Federale të Gjermanisë”, të…

Zhduket e moshuara nga fshati Dobërçan i Gjilanit, familja kërkon ndihmë për ta gjetur

Nuk janë të rralla rastet kur qytetarët kërkojnë ndihmën e Policisë për t’i gjetur familjarët e…