Përfundon takimi dypalëshe në Ohër – Së shpejti takimi Kurti-Vuçiqi

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan.

Ekipi i Radios Evropa e Lirë raporton se takimi i përbashkët pritet të nisë së shpejti.

Kujtojmë se në agjendë është diskutimi për zbatimin e propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *