Dua Lipa merr vëmendje gjatë një tjetër daljeje në Londër, pas ndryshimit në pamje

Dua Lipa mori vëmendjen teksa bëri një paraqitje magjepsëse në Global Studios në Londër.

Këngëtarja, 28 vjeçe, doli me një xhaketë të bardhë me gëzof, të kombinuar me xhinse të zakonshme dhe një bluzë të zezë.

Ajo shtoi disa centimetra shtesë me një palë çizme të gjata me taka.

Dua shtoi një unazë floriri të trashë dhe një çantë dore ngjyrë kafe, e cila përputhej në mënyrë të përkryer me flokët e saj të sapo-lyer të kuq të errët.

Krijuesja e hitit “New Rules” u pa duke zbritur nga makina e saj për të hyrë në ndërtesë për paraqitjen e saj të fundit në media për të promovuar këngën e saj të ardhshme.

Dua do të publikojë këngën e saj të shumëpritur, “Houdini”, të enjten, më 9 nëntor.

Kënga shënon projektin e parë të re solo të artistes që nga “Future Nostalgia” në vitin 2020.

Që atëherë ajo ka publikuar këngën “Dance the Night Away”, shkruar për filmin “Barbie” të Greta Gerwig.

Ylli i popit thuhet se është duke e finalizuar albumit të tretë.

Dua ka kaluar qindra orë në studion e regjistrimit mes seksioneve të turneut të saj botëror.

Ajo shpreson të publikojë muzikë të re para fundit të vitit 2023 dhe shefat e kompanisë së saj diskografike po përpiqen dëshpërimisht të sigurojnë që regjistrimet për LP-në e shumëpritur të jenë të sigurta pasi një këngë për të cilën ajo ka punuar më parë me Pharrell Williams u lansua pa autorizim.

Një person i brendshëm i muzikës tha për The Sun: ‘Albumi i tretë i Duas është vërtet personal për të dhe ajo ka qenë e pranishme në çdo hap të tij’.

“Ajo ka kaluar qindra orë në studio dhe ka shkruar për çdo këngë – kjo është me të vërtetë e rëndësishme për të”, tha një burim.

Burimi la të kuptohet edhe për bashkëpunime në album pasi ‘artistët e talentuar’ kanë kërkuar të punojnë me të.

Duke folur muajin e kaluar për publikimin, Dua tha: ‘Ka një temë lirike, më shumë se sa tingullore’.

“Ka ende një element zanor ndërsa e kaloni, është ende pop. Unë ende dua të kërcej dhe të bëj një turne tjetër të çmendur. Është pak më e pjekur se Future Nostalgia, mendoj përsa i përket përvojave”, ka thënë Dua.

“Future Nostalgia” fitoi çmimin “Grammy” për albumin më të mirë vokal pop në 2021 dhe kënga e saj kryesore “Don’t Start Now” arriti sukses kritik, duke përfshirë nominimet për “Grammy” për

“Kënga e Vitit’ dhe “Performanca më e mirë Pop Solo”.

Lansimi i “Houdinit” vjen pasi u raportua se Dua do të bëhet artistja më e pasur britanike e muzikës pop, teksa ajo ndahet me kompaninë e saj të menaxhimit.

Dua ka vendosur të fillojë të punojë me babanë e saj biznesmen, Dukagjin, i njohur si Dugi, dhe mund të jetë në rrugën e duhur për t’u ‘bërë miliardere’.

Dyshja kanë krijuar një kompani, “Radical 22 Publishing Limited”, për të ndihmuar në menaxhimin e të gjitha aseteve të saj komerciale vetëm disa ditë pasi ajo njoftoi se kishte ndërprerë të gjitha lidhjet me ish-kompaninë e saj të menaxhimit “TaP”.

Një burim i tha The Sun : “Dua dëshiron të rimarrë kontrollin e karrierës së saj dhe Dugi është shumë praktik”.

“Ai ndjeu sikur ajo po jepte një përqindje shumë të lartë të të ardhurave të saj dhe pasi u bë menaxheri i saj, ai ndjeu se hapi tjetër logjik ishte të hynte si një partner zyrtar biznesi”, thanë burimet.

“Deri në moshën 40-vjeçare, Dua mund të jetë miliardere”, shtuan burimet.

Këtë javë Dua u përmend së bashku me Harry Styles dhe Ed Sheeran si yjet britanikë që kontribuuan kolektivisht në eksportin e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar me 4 miliardë funte në vitin 2022.

Këngëtarja nënshkroi me “TaP” kur ajo u nënshkrua fillimisht nga ekzekutivi Ben Mawson në 2013 pasi ai e pa atë në një bar koktej në Londër.

Ajo u nda me firmën në shkurt 2022 dhe që atëherë është menaxhuar nga babai i saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *