“Amanet i nanës”, Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli lansojnë këngën e re

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli kanë publikuar një projekt shumë të veçantë me titullin ‘’Amaneti i nanës’’.

Gresa i këndon këngëve të nënës së saj, legjendës së muzikës shqiptare Shkurte Fejza, ndërsa së bashku i këndojnë shqiptarisë dhe flamurit kuq e zi.

Kënga u publikua në nder të përvjetorit të pavarësisë së Kosovës ndërsa dy artistet janë shfaqur me veshje tradicionale shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *