Ish-bashkëlojëtari i Ronaldos zgjedhë Messin para portugezit

Ish-lojtari i Manchester Unitedit, Kieran Richardson është i fundit që ka folur për debatin se kush…

Ndeshje interesante në çerekfinale të Kupës

Prishtina – Vushtrria vlerësohet kryendeshja e fazës çerekfinale të garës për Kupën e Republikës së Kosovës…

Presidenti i Federatës së Zvicrës mbron Xhakën pas festës me fanellën e Jasharit: Prindërit e tij ishin viktima të luftës

Festa e Granit Xhakës me fanellën e Jasharit ndezi diskutime pas ndeshjes së Serbisë sepse u…

Mesazhi zhgënjyes i Donjeta Sadikut për refuzimin e Botërorit nga India, reagon edhe MKRS

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar pas vendimit të Kampionatit Botëror të Boksit që…

Chelsea i hedh në treg 12 futbollistë, në mesin e tyre edhe Broja

Klubi i futbollit Chelsea planifikon të vendosë 12 lojtarë në listën e transferimeve në fund të…

Krasniqi tregon se ia theu brinjët kundërshtarit dy javë më parë

Boksieri Robin Krasniqi, ka treguar se i ka thyer brinjët kundërshtarit Timur Nikarghoev, dy javë më…

6000 euro në muaj, por kontrata ka kushte të frikshme! Ja si i paguan Ronaldo punonjësit e tij

Cristiano Ronaldo i paguan me 6000 euro punonjësit e tij, por bashkëpunimi me lojtarin më të…

Klubi futbollistik “FC Ferizaj” i bashkangjitet iniciativës për shërimin e Nil Asllani

Klubi futbollistik “FC Ferizaj” i është bashkangjitur iniciativës për grumbullimin e mjeteve monetare për shërimin e…

U akuzua për përdhunim, Cristiano Ronaldo fiton çështjen, përfiton shumën marramendëse nga avokati i paditëses

Cristiano Ronaldo ka dalë i fituar! Ylli portugez i futbollit, ka fituar 626,000 dollarë nga avokati i Kathryn…

Arsenali përmbys epersinë e Bournemouth, fiton në minutat shtesë

Një gol i Nelson në 98+ i ka dhuruar fitoren 3-2 Arsenalit me përmbysje ndaj Bournemouth.…