Agim Aliu prezanton punimet e nënkalimit të ri në Ferizaj

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka prezantuar punimet e nënkalimit të ri në këtë…

Vushtrri: Aksident i rëndë, vetura godet një burrë me gruan dhe vajzën në rrugë

Një aksident trafiku me tre të lënduar ka ndodhur para pak çastesh në Vushtrri. Rasti ka…

Hasani thotë se marrëveshja që pranoi Kurti në Ohër lëvizi shtyllat e shtetësisë së Kosovës

Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe…

Hoti: Kosova nuk ka qeveri funksionale, kurset e qytetarëve po avullojnë në tregjet financiare

Ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti, përmes një reagimi në Facebook ka thënë se mjetet e investuara…

Petkoviqi: Urrejtja e Kurtit për Vuçiqin nuk ka shërim e ka mjek

Drejtori i të ashtuquajturës zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i është…

Incident në Odën e Avokatëve të Kosovës, një anëtar shoqërohet në Polici

Një incident ka ndodhur sot në mbledhjen e këshillit drejtues të Odës së Avokatëve të Kosovës.…

Kica Xhelili: Mos u mashtroni, pushteti popullist po degradon sistemin tonë të drejtësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar sot numërimin e dështimeve të partisë në pushtet me rastin…

Kurti: Vuçiq e refuzoi ofertën time bujare për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje të reja nga prapaskenat e takimit në Ohër…

Sulmohet Besnik Bislimi, torta e qumështi i hedhet fytyrës

Zëvendëskryeministri i KOsovës Besnik Bislimi është sulmuar nga aktivistët e PSD-së me qumësht dhe torte e…

Largoi një zarf nga zyra, Krimet Ekonomike arrestojnë postierin

Policia e Kosovës, ka arrestuar postierin e Postës i cili dyshohet se keqpërdori detyrën zyrtare, duke…