Vuçiq nga Tirana: Ukraina mike e Serbisë, nuk e njohu Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot se Ukraina është mike e Serbisë dhe se më…

Borell me shëndet të ligë, shtyen ngjarjet publike për disa ditë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, ka lajmëruar në profilin e tij zyrtar se për…

Konkursi për policë, publikohen listat për mbajtjen e testit psikologjik

Policia e Kosovës ka publikuar listat për mbajtjen e testit psikologjik për konkursin e shpallur më…

Suedia pritet të anëtarësohet zyrtarisht në NATO javën e ardhshme

Ceremonia e anëtarësimit të Suedisë në NATO ka të ngjarë të zhvillohet javën e ardhshme, raporton…

Papa përfundon në spital, nuk arriti ta mbajë fjalimin e plotë

Papa Françesku u dërgua në spital për analiza pas audiencës së përgjithshme, thanë burimet, pasi iu…

Tragjedia në Prishtinë ku vdiq 26 vjeçari, Prokuroria zbulon se si ka ndodhur aksidenti

Më 26 shkurt në mesditë në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë ka mbetur i vdekur 26…

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit që kishte goditur dhe ia kishte marrë armën zyrtares policore

Në mungesë të prokurorit Armend Hamiti, të mërkurën, në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka dështuar gjykimi…

Rastet plaçkitjeve në Rahovec, Latifi kërkon të rritet prezenca e ekipeve patrulluese

Rastet e fundit të plaçkitjeve, rrahjeve dhe gjuajtjeve me armë nga disa ekipe grabitëse në fshatrat…

FOL: Qeveria realizoi vetëm 36 % të aktiviteteve të parapara të përfundojnë gjatë 2023 – të dhënat për secilën ministri

Lëvizja FOL ka publikuar sot të dhënat nga monitorimi i Planit Vjetor të Punës së Qeverisë,…

Zelensky në Tiranë: Propozoj të organizohet një Forum i përbashkët për fushën e mbrojtjes

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë fjalën e tij në Samitin për Ukrainën që po…