Hoxhaj kritikon qeverinë: Duhet një marrëveshje e sigurisë me SHBA-në dhe anëtarësim në NATO

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka reaguar ashpër Qeverisë Kurti, duke thënë se…

Trajneri i Portos: Arteta më shau me familje, personin që e fyeu ai s’është gjallë

Trajneri i Portos, Sérgio Conceição ka drejtuar kritika të ashpra ndaj trajnerit të Arsenalit, Mikel Arteta.…

Kryeministri Kurti përkujton viktimat civile të vrara në Masakrën e Tregut të gjelbër në Mitrovicë

“Në këtë përvjetor të 25-të, kemi ardhur në Mitrovicë për të nderuar kujtimin e civilëve të…

Sot në ora 19:00 Emisari Escobar takon sot opozitën

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, sot do të ketë një takim të përbashkët me…

Bosnja dhe Hercegovina: Po fillojmë prodhimin e dronëve vetëvrasës

Ministri i Mbrojtjes së Bosnjës dhe Hercegovinës, Zukan Helez, ka bërë të ditur se së shpejti…

Less thotë se Serbia mund t’i paguajë në euro pagat dhe pensionet serbëve në Kosovë

Profesori Timothy Less i Qendrës për Gjeopolitikë në Universitetin e Kembrixhit deklaroi në një intervistë për…

Hapet zyrtarisht aplikimi për Subvencione në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka bërë të ditur se që nga…

Pushteti mohon se ka presion për dinarin

Që nga një shkurti kur hyri në fuqi rregullorja e re Bankës Qendrore e Kosovës e…

Escobar arrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

Emisari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka nisur takimin e tij me presidenten…

I përdhunuar gjatë luftës, burri nga Kosova sjell rrëfimin e tij

Përdhunimi masiv ishte një krim i zakonshëm lufte gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, veçanërisht në Kosovë në…