Goli i Granit Xhakës ia fiton Kupën e Gjermanisë Bayer Leverkusenit

Skuadra e Bayer Leverkusenit ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Kaiserslautern, në ndeshjen finale të Kupës së Gjermanisë.Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.

Xhaka shënoi një eurogol nga distanca në minutën e 16’të dhe mjaftoi ky shënim për ta shpallur kampion në DFB Pokal skuadrën e Xabi Alonsos.Kujtojmë që ky ishte titulli i dytë këtë sezon për Leverkusenin, pasi triumfit në Bundesliga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *