Wanda Nara konfirmon ndarjen nga futbollisti i njohur pas nëntë vitesh martesë

Wanda Nara ka zbuluar se është ndarë me yllin e Galatasaray, Mauro Icardi.

Dyshja kanë pasur një marrëdhënie të vështirë dhe u raportua se u ndanë në tetor të vitit të kaluar.

Me atë rast Icardi fluturoi nga Parisi në Milano për të rregulluar gjërat me Wanda, por ylli televiziv tani ka njoftuar se çdo gjë mes tyre ka përfunduar.

Në një postim në Instagram, Wanda i është përgjigjur një ndjekësi duke e pyetur se sa kohë është e martuar me Icardin, duke shkruar: “Ishim nëntë vjeç”.

Wanda, e cila është pjesë e jurisë në emisionin “Who’s in the mask?” në Argjentinë, më pas e vazhdoi me një postim më të gjatë, por refuzoi të zbulonte arsyen e ndarjes.

“Është shumë e dhimbshme për mua të jetoj këtë moment. Por duke pasur parasysh ekspozimin tim dhe gjërat që po tejkalojnë dhe spekulimet mediatike, është e preferueshme që ata ta dinë për këtë nga unë. Nuk kam asgjë më shumë për të sqaruar dhe nuk do të jap asnjë lloj detaj për këtë ndarje. Ju lutem, ju kërkoj të kuptoni jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët tanë”, ka shkruar Nara në postim.

Foto: Wanda Nara/Instagram

Ndërsa Wanda ka filmuar një shfaqje televizive në Argjentinë, Icardi po vendoset në një klub të ri pasi u bashkua me Galatasaray në huazim nga Paris Saint-Germai.

Si rezultat, ata nuk kanë qenë në gjendje ta shohin njëri-tjetrin dhe kjo ngjalli pretendime se kishte një tendosje në marrëdhënien e tyre, shkruan The Sun.

Por Icardi u kundërpërgjigj, duke ndarë një mesazh që mori nga Wanda në llogarinë e tij në Instagram ku shkruhej: “Dua të të përqafoj, por je larg”

Ai e vazhdoi këtë me një postim të tijin, duke shkruar: “Natën e mirë, do të fle me një mesazh kaq të bukur nga gruaja ime. Të dua, kanë mbetur vetëm pak ditë”.

Icardi gjithashtu e mohoi ndarjen kur u pyet nga një fans, edhe pse kjo ishte përpara njoftimit të madh të ndarjes nga Wanda.

Foto: Instagram

“Siç më kanë pyetur një mijë herë tashmë, le ta sqarojmë që në fillim. Nuk jemi ndarë. Ajo është duke e mbaruar këtë angazhim pune që mori në Argjentinë dhe pas pak ditësh do ta kthejmë në shtëpi, që edhe mua edhe fëmijëve më mungon shumë. Natyrisht që thashethemet dhe emisionet u shesin gënjeshtra dhe më shumë se dy personazhe publike si ne”, kishte thënë futbollisti më parë.

Ndërkohë, fëmijët e çiftit, Francesca, shtatë vjeç dhe Isabella, pesë vjeç, thuhet se aktualisht po qëndrojnë me Icardin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *