“Qershia mbi tortë” për 28 Nëntor, Alberie Hadërgjonaj dhe Burak Vehapi publikojnë një potpuri këngësh

 “Qershia mbi tortë” për 28 Nëntor, Alberie Hadërgjonaj dhe Burak Vehapi publikojnë një potpuri këngësh

Dy artistët e mirënjohur, Albërie Hadërgjonaj dhe Buraku ia kanë vënë kapakun 28 Nëntorit.

Ata kanë publikuar në Youtube një potpuri këngësh patriotike, shkruan Neutral.al.

Katër orë pas publikimit, kënga ka arritur gati 100 mijë shikime. Albëria shëklqen në videoklip me një fustan të kuq dhe në të ishte e qepur edhe shqiponja dy krenare.

Këngëtar që i këndojnë në këtë potpuri janë: Jem Ilira jem Teuta (origjinali: Nikollë Nikprelaj) Pse jemi toskë e pse jemi gegë, Shqipërinë e dua (origjinali: Shaqir Cërrvadiku) Fluturo pllumb ( Nystret Muqiqi) dhe Lujma belin lujma (origjinali Altin Shira)./Neutral.al/