Partia “GUXO” merr “goditje” të fuqishme, largohet deputetja e njohur, a po aderon në LDK?

Doarsa Kica-Xhelili njëra nga deputetet më aktive brenda grupit parlamentar të VV-së ka dhënë dorëheqje nga Lista Guxo, kanë bërë të ditura burime të Paparacit brenda kësaj liste.

Bazuar në këto burime, tashmë edhe aktivistët kanë mësuar për dorëheqjen e deputetes që ishte parë si njëra nga figurat qendrore te partia “Guxo”, madje mësohet se ka pakënaqësi te mëdha dhe mundësi që një pjesë e tyre të tërhiqen pas dorëheqjes së Kica Xhelilit.

Javë më parë nga radhët e LDK-së pretenduan se deputet të pushtetit do të kalojnë tek LDK. Mbetet të shihet nëse Doarsa do jetë njëra nga ato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *