Muzikantja Ezra Furman pranon se është një grua transgjinore

Muzikantja Ezra Furman njoftoi se ajo është një grua transgjinore dhe një nënë. Këngëtarja e Ezra Furman dhe Harpoons ndau të vërtetën e saj në Instagram këtë javë së bashku me fotot e saj dhe një foto të saj me fëmijën e saj. “Doja të ndaja me të gjithë se unë jam një grua trans, dhe gjithashtu […]Lexo më shumë

Kosovë, 5 të vdekur dhe 382 raste pozitive me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.003 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 382 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë […]Lexo më shumë

Huqja e Kurtit, nënshkruan vendimin e Qeverisë ku emri i

Qeveria e Republikës së Kosovës dje ka publikuar në faqen zyrtare vendimet e dala nga mbledhja e 21 prillit. Megjithatë në një prej vendimeve, duket se është bërë një lëshim teknik, meqë tek njëri dokument, në fund figuron emri i ish-kreut të Qeverisë, Avdullah Hotit, derisa nënshkrimi është vendosur nga kryeministri Albin Kurti. Një lëshim […]Lexo më shumë

Autoshkolla në Prishtinë ku kandidatët i bëjnë orët me Range

Mbase dikush mund ta ketë dëshirë të madhe që ta vozisë, por edhe ta ketë në pronësi një “Range Rover”. Është nga veturat më luksoze dhe më të shtrenjta, por ja që një autoshkollë në Prishtinë ka vendosur që kandidatët t’i mësojë për vozitje pikërisht me të, transmeton express. Ani pse “Range Rover” shpenzon shumë, […]Lexo më shumë

Kurti takim virtual me Odën Amerikano-Izraelite për Tregti: Kemi lidhje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me të ngarkuarën me punë në Izrael, Ines Demiri, kanë marrë pjesë në një takim virtual me Odën Amerikano-Izraelite për Tregti. Derisa njoftoi për ngjarjen, Kurti shkroi se vendet kanë lidhje historike mes vete dhe se shpreson që të thellohet edhe më shumë bashkëpunimi ekonomik. “Kënaqësi të flisja në […]Lexo më shumë

Blero e injoron Afronën në imazhin e fundit, ky është

Afrona ndan një moment kur Blero është nervoz. Afrona dhe Blero janë ndër çiftet më të komentuar në mediat rozë. Me postime të ndryshme në rrjete sociale, dyshja gjithmonë kalojnë në lajm. Pasi që shume herë shfaqen të lumtur dhe në mënyrë të veçantë, ky imazh reflekton ndryshe nga çifti, shkruan Kosovarja. Është Blero ai […]Lexo më shumë

Ky shtet po bëhet epiqendër e pandemisë

India ka raportuar numrin më të lartë ditor të të infektuarve me koronavirus, gjithsej 314,835 raste të reja. Vendi me 1.3 miliardë banorë është duke u bërë epiqendra e pandemisë. Gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 2.104 viktima, shifër kjo më e larta deri më tash në Indi. Numri i përgjithshëm i të infektuarve […]Lexo më shumë

Për 24 orë 62 aktakuza kundër 70 personave

Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza, kundër shtatëdhjetë (70) personave për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për dyzetetetë (48) orë, dymbëdhjetë (12) persona të dyshuar, janë bërë dy (2) kërkesa për caktimin e […]Lexo më shumë

Pas ndarjes, Tea Trifoni vjen me ndryshim drastik në pamje

Tea Trifoni edhe pse nuk është më pjesë e programit “Për’puthen”, vazhdon të jetë një nga emrat më të përfolur në medie. Ndarja e saj nga Bearti bëri që të komentohej më shumë se që ajo priste, shkruan Ballkani.Info. Por, me sa duket Teas nuk i bëhet vonë dhe gjithë kohën po ja kushton vetëm […]Lexo më shumë