Meri Shehu jep lajmin e mirë për këtë shenjë: Një

Astrologia Meri Shehu ka dhënë parashikimin e saj për ditën e sotme 22 Prill 2021. Dashi Sot do jeni ne dilema ne lidhje me ecurine e planeve. Do ishte mire te mbyllnit disa udhetime e projekte pasi neser Marsi juaj futet ne Gaforre dhe kjo nuk eshte shume qetesuese Demi Jeni nga shenjat qe mund te […]Lexo më shumë

Ceferin ka një paralajmërim për Superligën: Lojtarët duhet të kenë

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka deklaruar se ata janë në kontakt të vazhdueshëm me ekipin ligjor dhe pret që klubet ta kuptojnë gabimin e tyre dhe më pas të vuajnë pasojat. Në një intervistë për 24ur, Ceferin ka mbrojtur pronarët amerikanë, të cilët nuk pranuan të merrnin pjesë në projektin e ashtuquajtur “Superliga”. “Pronarët […]Lexo më shumë

Kuzhinieri para se të vdiste bëri thirrje për vaksinim, këngëtarja

Vdekja e kuzhinierit të njohur në moshë të re, Përparim Babalija ka tronditur të gjithë. Për vdekjen e tij kanë shkruar shumë figura të njohura publike, duke e quajtur maestro të kuzhinës dhe mjeshtër të pjatave. Rreth 20 ditë para se të vdiste, Babalija u kishte bërë thirrje autoriteteve përgjegjëse që ta vaksionin popullin me […]Lexo më shumë

E njohim si këngëtare, por ja çfarë pune bën Albërije

Prej disa vitesh, këngëtarja Albërie Hadërgjonaj ka lënë Shqipërinë, për tu zhvendosur në New York. Më herët, në një intervistë ajo rrëfeu vështirësitë që hasi në një shtet të huaj, ku ishte pa asnjë mbështetje, vetëm me vajzën e saj Anxhelina. “Kur jam zhvendos në Amerika kam punuar si dado, kam pastruar shtëpia, kam bërë […]Lexo më shumë

Morena Taraku shfaqet provokuese nga Dubai

Këngëtarja tashmë e disa ditë po kalon pushimet në Dubai. Tek postimi i fundit i saj në rrjetin social Instagram ajo shfaqet shumë provokuese gjatë kohës që po shijon ditët e nxehta. ’55 gradë’ është mbishkrimi mbi foton ku mori shumë komente nga ndjekësit e saj.Lexo më shumë

Britani: Gratë shtatzëna nuk do të vaksinohen më me AstraZeneca

Të gjitha takimet e planifikuara për gratë shtatzëna në Mbretërinë e Bashkuar për t’u vaksinuar me vaksinën AstraZeneca anulohen pasi autoritetet e Sistemit Shëndetësor Kombëtar tregojnë se gratë shtatzëna do të marrin vaksinat e Pfizer ose Moderna . Sipas gazetës britanike ” Daily Mail “, mjekët bënë thirre për të anuluar  të gjitha takimet pas rekomandimit të autoriteteve kompetente. Zyrtarët e Shërbimit Shëndetësor Kombëtar Britanik (NHS) në një letër […]Lexo më shumë

Prokuroria: Për gjashtë muaj polici ushtroi sulm seksual ndaj të

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Gjilan, ndaj zyrtarit policor, tani të pandehurit R.SH., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale ‘’Sulmi seksual’’. Sipas kërkesës, ekziston dyshimi i bazuar se që nga muaji Nëntor 2020 deri më […]Lexo më shumë

Historia e pabesueshme: Djalin 5-vjeçar e zuri gjumi në tren

Një djalë të vogël nga një familje e varfër në Indi e zuri gjumi në një tren dhe kur u zgjua e gjeti veten 1000 milje larg shtëpisë. Sado e pabesueshme mund t’ju tingëllojë, është e vërtetë. Djali quhej Saro dhe ishte vetëm pesë vjeç.Për disa kohë jetoi rrugëve derisa një polic e mori dhe […]Lexo më shumë