Liverpool demolon ekipën e Brojës – NEUTRAL

 Liverpool demolon ekipën e Brojës – NEUTRAL

Liverpool zhvilloi sot takimin e vlefshëm në Ligën Angleze, ku ata u përballen me Southampton.

“Reds” fituan me rezultatin  e bindshëm 4:0, ku pjesë e ekipit mysafir ishte shqiptari, Broja nga minuta e parë, transmeton Neutral.al.

Golat për vendasit i shënuan: Diogo Jota 2 herë, Van Dijk dhe Thiago.

Liverpool gjindet tani në pozitën e dytë me 1 pikë më pak se Chelsea e cila ende ska zhvilluar takim për këtë javë, sepse ata luajnë nesër derbin ndaj Manchester United.

/Neutral.al/