Konfirmohet: Këngëtarja nga Kosova këtë të diel në ‘Kënga Magjike’

Ka nisur të dielën e kaluar edicioni i 23-të i festivalit të muzikës moderne shqiptare “Kënga Magjike” nën drejtimin e Ardit Gjebreas.

Këngët tashmë po prezantohen në fazën e parë në kuadër të “E diela shqiptare”, e këtë javë do të prezantohet këngëtarja nga Kosova, Vesa Smolica.

Neutral kishte zbuluar para pak dite për pjesëmarrjen e këngëtares nga Gjakova në këtë skenë, ku do të këndoj këngën” A po gëzohesh”.

Ky projekt është punuar nga Aida Baraku, Armend Rexhepagiqi dhe Darko Dimitrov./Neutral

Leave a Reply

Your email address will not be published.