Huqja e vitit ? / Shikoni momentin qesharak të huqjes nga 1 metër afërsi nga Maupay – NEUTRAL

 Huqja e vitit ? / Shikoni momentin qesharak të huqjes nga 1 metër afërsi nga Maupay – NEUTRAL

Brighton dhe Leeds po zhvillojnë takimin e fundit për ditën e sotme në Premierë Ligë.

Vendasit patën mundësinë e shkëlqyer që të kalojnë në epërsi, por sulmuesi Maupay nuk arriti të shënoi nga 1 metër afërsi, transmeton Neutral.al.

Ishte minuta e 8 duke u zhvilluar kur Brighton me anë të një sulmi nga krahët ku protoganis ishte Lamptey, dërgoi topin në zonën e 16 metërshit e pastaj e prek një lojtar tjetër i vendasve i cili ja bënë hazër golin Maupay, por sulmuesi francez goditi jashtë porte, edhe pse porta ishte e boshatisur.

Shikoni momentin e huqjes qesharake nga Maupay:

Momentalisht po zhvillohet minuta e 18-të dhe rezultati qëndron ende 0:0.

/Neutral.al/