Chelsea e do me çdo kusht transferimin e këtij lojtari

Trajneri i ri i Chelsea, Graham Potter dëshiron një tjetër qendër sulmues në skuadër edhe pse klubi transferoi së fundmi Aubameyang.

Sipas Calciomercato.ëeb, Potter kërkon të ketë në skuadër yllin e Tottenham, Harry Kane verën e ardhshme.

Mësohet se “Blutë e Londrës” janë të gatshëm të ofrojnë Romero Lukakun dhe para për kapitenin anglez.

Kujtojmë që në garë për sulmuesin është edhe Bayern Munich, i cili pas largimit të Levas, nuk ka një qendër sulmues të mirëfilltë në skuadër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *