Ky është personi që u ekzekutua me kallashnikov në Prishtinë

Gazeta Sinjali raportoi sonte për vrasjen që ndodhi te ‘Rruga C’ në Prishtinë, ku një person…

Gjenden dy kallashnikovë në veturën e djegur të të dyshuarve për vrasjen te “Rruga C”

Gazeta Sinjali raportoi sonte për vrasjen që ndodhi te ‘Rruga C’ në Prishtinë, ku një person…

Reagon Vuçiq pas kidnapimit të tre policëve: U kapën 1.8 km brenda kufirit të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se asnjë ushtar dhe asnjë polic nga Serbia nuk…

“Për arsye të sigurisë”, ndalohet hyrja në Kosovë e automjeteve me targa serbe

Qeveria e Kosovës tha se “pas rrëmbimit të tre policëve të Kosovës nga forcat serbe”, ka…

Të shtëna me armë zjarri tek rruga C në Prishtinë, gjendet i vdekur një person

Një person është gjetur i vdekur sot në rrugën ‘C’ në Prishtinë. Policia ka njoftuar se…

Pacolli: Policët e rrëmbyer të lirohen menjëherë, askush të mos luajë me zjarrin

Presidentti i i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar pas arrestimit të tre zyrtarëve policor kufitar nga…

Zyrtarja e BE-së kërkon dorëheqjen e Borrellit për shkak të Kosovës

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, e ka kritikuar Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për…

Serbia u fut një kilometër në brendësi te territorit të Kosovës për kidnapimin e tre zyrtarëve policorë

Tre zyrtarë të policisë kufitare janë kidnapuar gjatë ditës sotme nga ana e policisë serbe. Në…

Tërmkolli-Kurtit: Mëshoj Albin, çka po pret

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka reaguar pas kidnapimit të tre policëve të…

A kishin të drejtë policët e kidnapuar t’i kundërpërgjigjeshin policëve serbë – tregon policia

Zëdhënësi i policisë, Baki Kelani, u pyet se pse zyrtarët policorë nuk kanë reaguar ndaj policëve…