Përplasje: Haxhiu – Kurtit: Nëse qëndron në zyre të dhemb shpina, unë mund të ju trajtoj si fizioterapist

Gjatë ditës së sotme në seancën e Kuvendit është duke u trajtuar çështja e trustit. Por…

LAJMI I FUNDIT: Mocioni për liberalizimin e vizave, s’do ta besoni se si votoi Parlamenti i…

Deputetja Kati Piri, ka ngritur dje një mocion në Parlamentin e Holandës, përmes të cilit ka…

E goditi sa mundi vajzën e tij midis parkut, ja çka i ka ndodhur babait…

Dje u publikua një video nga Prishtina ku shihej një prind duke rrahur vajzën e tij…

Video e tmerrshme: 55-vjeçarit i bllokohen këmbët në ashensor, s’do ta besoni se çka ndodh me të

Pamjet nga kamerat e sigurisë kapën momentin kur një burrë mbeti me këmbët e tij të…

Ky është vendimi i gjykatës për vrasësin e Donjeta Pajazitaj

Ferizaj- Gjykata Themelore në Ferizaj, në rigjykim e ka dënuar me dënim të përjetshëm Naser Pajazitajn,…

Presidentja e Parlamentit Evropian “qon” në këmbë kosovarët, jep lajmin e madh për viza…

Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola beson se sot duhet liberalizohen vizat për Kosovën. Ajo e…

Ambasada gjermane lajmëron: Nëse doni të rezervoni termin për viza, bëjeni në këtë ‘web-faqe’

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka ardhur me një lajmërim për të gjithë ata që duan…

Edi Rama i papërmbajtshëm në Bruksel, sulmon ashpër Bullgarinë: Ka kidnapuar dy vende të NATO-s

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është përmbajtur fare me deklarata në Bruksel para fillimit të…

Pak para fillimi të Samitit, presidentja Osmani zhvillon takim të rëndësishëm…

Sot do të zhvillohet Samiti i BE-së, ku pritet të diskutohet për liberalizimin e vizave për…

“Do t’ju vras të gjithëve”, gjakovari kërcënon disa nga familjarët dhe tenton ta vrasë……

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata kompetente në Gjakovë,…