Haradinaj: Kurti mashtroi, Qeveria e re e Kosovës që në ditën e parë të punës ta rrisë koeficientin

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj koeficientit për paga që sot ka prezantuar Qeveria…

Tahiri: Asnjë e re, asnjë rritje, përveç ndërhyrjeve e flakareshave për institucionet e pavarura

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri, ka shkruar për ligjin e pagave duke thënë që u deshën…

Musliu: Erdhi dita, por vetëm për Albin Kurtin

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar pas publikimit të koeficientit të pagës. …

Edhe LDK lëshon sallën e Kuvendit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë vendim për bojkot të Kuvendit të Kosovës, në shenjë proteste…

Kusari-Lila uron sektorin publik pas publikimit të koeficientit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka vendosur të caktojë koeficientin e Ligjit…

PDK e lëshon sallën e Kuvendit, heqin dorë nga mëditjet

Partia Demokratike e Kosovës nuk ka vazhduar të qëndrojë në seancën e sotme të Kuvendit të…

AAK: Kryeministri sot ua uli dinjitetin dhe i poshtëroi zyrtarët publikë

Për vlerën e koeficientit e cila është publikuar sot e që do të jetë 105 euro…

Abdixhiku thotë se LDK-ja propozoi vlerën e koeficient prej 125: Do ta dërgojmë menjëherë në Kuvend

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e ka quajtur “koeficient të zbrazjes”, vlerën që u prezantua…

Kjo do të jetë paga e presidentes, kryeministrit dhe kryeparlamentarit me koeficientin 105 euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar koeficientin 105 euro për vitin 2022 të Ligjit të…

Reagon PDK: 105 nuk është vlerë, por varfërim i mëtejmë

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, kritikuar Qeverinë e Kosovës për caktimin e vlerës se koeficientit të…