25-vjeçarja në Gjakovë kapet me substanca narkotike, përfundon në …

Konsumimi i drogës është një dukuri që po lulëzon në të gjitha qytetet dhe po prek…

U sakrifikua për vëllanë dhe shokun, Anri Kashiku që u mbyt në Durrës sapo ishte kthyer nga Anglia

I ndjeri Anri Kashiku, me origjinë nga Librazhdi dhe banim në Durrës kishte shkuar që në…

Tragjedi në parkun e lojërave, vdes 14-vjeçarja, shkëputet vagoni i trenit 

Një 14-vjeçare është vrarë ndërsa një 13-vjeçar është lënduar në një aksident në trenin e Luna…

Vaki shqiptare: Ka ikur nga kopshti zoologjik, majmuni në Sarandë i rrah policët me shuplaka dhe…

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Sarandë. Policët bashkiakë shkuan që…

Zjarr në një pompë derivatesh, policia jep detaje

Zjarri ka kapluar një pompë derivatesh në fshatin Mramor të Prishtinës sot rreth orës 04:00. Lexuesit…

E rëndë: Plagosen dy persona në një përleshje me armë në Prizren

Dy persona janë plagosur në Prizren, pasi sipas Policisë së Kosovës, u përleshën me armë zjarri…

Vrau gruan për motive xhelozie, kaq vite burg dënohet burri

Gjykata Themelore në Ferizaj, e ka dënuar me dënim unik prej 10 vitesh burgim efektiv të…

Gjithçka që ndodhi në ditën e parë të gjyqit ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Për Dardan Krivaçën dhe Arbër Sejdiun të akuzuar për vrasjen e 18-vjeçares, Marigona Osmani sot është…

Shpërndau pyetjet e testit, suspendohet kryeprokurori i Gjakovës

Këshilli Prokurorial i Kosovës e ka suspenduar Kryeprokurorin e Gjakovës, Ramiz Buzhala, i cili dyshohet se…

E dhimbshme: Ky është 18 vjeçari që vdiq sot në Durrës duke i shpëtuar dy të tjerë

18-vjeçari Anri Kashiku, u mbyt sot në plazhin e Durrësit, pasi hyri të shpëtonte vëllain e…