Serbia nënshkroi marrëveshje me Kinën por zëdhënësi i BE-së ia jep një lajm të keq Vuçiqit

Serbia do të duhet të tërhiqet nga të gjitha marrëveshjet dypalëshe me palët e treta si…

Kurti: Në dy vjet e gjysmë arrestuam mbi 300 zyrtarë publikë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa nga ato që i ka quajtur të arritura gjatë dy…

“Dikur abuzoi me drogë por u kfill në It’s my home” – Maloku rrëfen për njërin nga banorët

Drejtuesi i First Channel Valon Maloku ka folur rreth banorëve të cilët janë bërë pjesë e…

Deponohen një mijë e 694 euro të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara në një bankë në Graçanicë

Menaxheri i një banke ka raportuar se nga klient të ndryshëm janë deponuar një sasi e…

Luizi publikon foto romantike në përqafim të Kiarës

Janë padyshim çifti më i komentuar dhe më i dashur i momentit. Ish-banorët e Big Brother…

Bombardimi i spitalit në Gaza, reagon Osmani: Jetët e pafajshme duhet të mbrohen

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas situatës në Gaza, ku u bombardua një spital.…

Vuçiq: Kam dëgjuar se pesëshja do të dalë me një plan, do të na e sjellin në Beograd

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se pesëshja e diplomatëve që pritet të vijnë në…

Katër rreziqet e mëdha që vijnë nga Inteligjenca Artificiale

Përparimet teknologjike kanë krijuar përgjatë historisë mundësi të reja për shpikje, përshtatje dhe përparim. Por ato…

Si të zbardhni njollat e qafës me ngjyrë të errët: Tri trajtime natyrale

Është e pamundur që ta ndryshoni me ndonjë krem të posaçëm në pak kohë, ose kërkon…

Tentoi të kontrabandonte pemë e perime, policia ndalon shtetasin e Shqipërisë

Policia e Kosovës ka ndaluar të martën një shtetas të Shqipërisë në fshatin Lipovec të Gjakovës,…