Fifi: Shtatzëninë po e kaloj me siklet, nuk iu përgjigjem njerëzve që han m*t për mu!

Këngëtarja kosovare Filloreta Raçi-Fifi është në pritje të ëmbël dhe së shpejti pritet të marr epitetin…

Pas takimit me Osmanin, Begaj: Kosova e Pavarur ka bërë kombin shqiptar të lirë të rigjejë rrugën e munguar padrejtësisht

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, është duke qëndruar për vizitë dy ditore në Kosovë. Sot ai…

Kusari Lila: Dëshmuam se jemi qeveri që ndihmon qytetarin dhe kthen besimin në shtet

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, sot u shpreh se për dy vjet…

Sot 5 vjet u nënshkrua Deklarata për rishikimin e vijës kufitare me Malin e Zi

Sot, janë bërë pesë vjet nga nënshkrimi i Deklaratës së Presidentëve, të Kosovës e Malit të…

Policia hap sefin e Kobrës, nuk gjen asgjë

Policia e Kosovës ditë më parë Kobrën i dyshuar për vrasjen e një të riu nga…

Abazi thotë se ka dëshmi mbi zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit: Prokuroria duhet të ftojë në pyetje Kurtin e Haxhiun

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, në një konferencë për media, ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti,…

Revoltohet Luizi: Ka njerëz që nuk kanë bukë, të rinjtë po ikin me gomone

Ditën e djeshme në shtëpinë e “Big Brother VIP2” u mbajt një “Talk show” me tema…

Xhuli: Kosova nuk është vend i pjekur akoma për vajza me mentalitet si unë

Banorja e Big Brother VIP Kosova, Xhuli në një bisedë që kishte me Artanin ka folur…

Shitja e Manchesterit te sheikët e Katarit merr dritën jeshile nga UEFA

‘‘Katar Sports Investment” e cila ka në pronësi tash e 12 vite skudrën franceze PSG, kanë…

Shqipëria dhuron një milion euro për Turqinë, Rama: Nuk do ta harrojmë ndihmën pas tërmetit të 2019-ës

Shqipëria është bërë pjesë e fushatës “Turqia Një Zemër”, duke dhuruar një milion euro, pas tërmetit…