Haxhiu: S’kryhen punët me Kurtin e Bislimin, nuk mundesh me dy liderë si Memli e Lumiri të kërkosh më shumë

Gazetari Baton Haxhiu, ka hedhur akuza ndaj liderëve në Kosovë duke i quajtur mashtrues. Ai ka…

Ndeshje interesante në çerekfinale të Kupës

Prishtina – Vushtrria vlerësohet kryendeshja e fazës çerekfinale të garës për Kupën e Republikës së Kosovës…

Çollaku: Edhe nëse nuk ka dakordim në Ohër, marrëveshja është e mbyllur dhe e panegociushme

ovi Ish-ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku, vlerëson se në takimin e 18 marsit, në Ohër,…

Ahmeti: Kurti po kujton që po ua luan lojën Amerikës dhe Evropës

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është shprehur se kryeministri i vendit, Albin Kurti, me deklaratat e…

Hoxhaj: Marrëveshja për Planin Evropian e përmban njohjen, duhet të nënshkruhet

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se marrëveshja…

Sa janë reale çiftet që lidhen brenda “Big Brother”?

Formati televiziv “Big Brother” është transmetuar për herë të parë në vitin 1999 në Holandë, ndërsa…

“Asociacioni sipas marrëveshjes 2013 dhe 2015, modelet e BE’së s’janë alternativë por frymëzim”

“Pa Asociacion s’ka marrëveshje, s’ka normalizim” Ky ishte lajtmotivi në të gjithë deklarimin e Përfaqësuesit Special…

Sabiani i prekur, ‘shpërthen’ ndaj banorëve

Sonte po komentohet një debat ku protagonistë ishin Keisi, Sabiani dhe Kristi. Debatet në shtëpi nisën…

Ish-kryeinspektori Topalli rrëfen se çka gjeti në dhomën e burgut të Astrit Deharit, flet edhe për një dëshmitar

Ylber Topalli, i cili së fundmi u shkarkua nga pozita e kryeinspektorit të Ministrisë së Drejtësisë,…

Getinjo-Xhulit: Të ka bërë të fala Isa Boletini

Ditë më parë, konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Xhuli ishte bërë virale me një deklaratë…