Petkoviqi: Urrejtja e Kurtit për Vuçiqin nuk ka shërim e ka mjek

Drejtori i të ashtuquajturës zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i është…

Incident në Odën e Avokatëve të Kosovës, një anëtar shoqërohet në Polici

Një incident ka ndodhur sot në mbledhjen e këshillit drejtues të Odës së Avokatëve të Kosovës.…

Kica Xhelili: Mos u mashtroni, pushteti popullist po degradon sistemin tonë të drejtësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar sot numërimin e dështimeve të partisë në pushtet me rastin…

Mbi 13 mijë dollarë të mbledhura, kunati i Luizit tregon se çfarë do të ndodhë me paratë në “Go Fund Me”

Një “GoFundMe” është hapur në emër të banorit të “Big Brother VIP2”, Luiz Ejlli, duke shkaktuar…

Kurti: Vuçiq e refuzoi ofertën time bujare për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje të reja nga prapaskenat e takimit në Ohër…

Sulmohet Besnik Bislimi, torta e qumështi i hedhet fytyrës

Zëvendëskryeministri i KOsovës Besnik Bislimi është sulmuar nga aktivistët e PSD-së me qumësht dhe torte e…

Largoi një zarf nga zyra, Krimet Ekonomike arrestojnë postierin

Policia e Kosovës, ka arrestuar postierin e Postës i cili dyshohet se keqpërdori detyrën zyrtare, duke…

Marrëveshja në Ohër, kush fitoi dhe kush humbi

Kosova dhe Serbia të shtunën janë pajtuar të shtunën në Ohër për zbatimin e marrëveshjes drejt…

Komuan e Ferizajti ka një njoftim me rëndësi

Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencës njofton të gjithë qytetarët ferizajas se me datën 22.03.2023 (E…

Bushati: Refuzimi i Serbisë për të nënshkruar nuk dëshmon përkushtim

Ditmir Bushati, ish-ministër i Jashtëm i Shqipërisë, tha se refuzimi i Serbisë për të nënshkruar në…