Lajçak paralajmëron një takim Bislimi-Petkoviq në Bruksel, në diskutim për hapat e zbatimit të marrëveshjes

Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, pas takimit Kurti-Vuçiq në Ohër, ka paralajmëruar një…

‘Luftë’ mes familjes së Luizit dhe produksionit? ish-banori zbulon pse u bë ndryshimi i Instagramit

Tashmë llogaria zyrtare e këngëtarit nga ‘Luiz.Ejlli’ e cila thye rekord, (nga0-636 mijë ndjekës) është kthyer…

Luizi: Lidhja e Kristit me Kejsin filloj ta marr teposhtëzen me hyrjen e Sabianit në shtëpi

Sonte gjatë Prime përsëri është duke u debatuar për lidhjen Kejsi Kristi, dhe disancimit të Kejsit…

Arber Hajdari shpërthen keq ndaj Kiarës: Njerëzit e duan Luizin të ndarë nga ajo

Arbëri “prime-n” e kaluar i ka reaguar ashpër Kiarës për moskujdesin e saj ndaj Luizin. Sonte…

Haradinaj e quan “joserioze” opozitën: Po bëjnë zhurmë për marrëveshjen

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, u është kundërpërgjigjur kritikave të dy partive opozitare, LDK-së dhe PDK-së,…

Agim Aliu prezanton punimet e nënkalimit të ri në Ferizaj

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka prezantuar punimet e nënkalimit të ri në këtë…

Vushtrri: Aksident i rëndë, vetura godet një burrë me gruan dhe vajzën në rrugë

Një aksident trafiku me tre të lënduar ka ndodhur para pak çastesh në Vushtrri. Rasti ka…

Olta i thotë Kiarës se është e shtirur: Ti bën sikur vdes pas Luizit

Darka e të nominuarve ka bërë bashkë ditën e djeshme Kristin, Kiarën, Qetsorin dhe Oltën. Teksa…

Hasani thotë se marrëveshja që pranoi Kurti në Ohër lëvizi shtyllat e shtetësisë së Kosovës

Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe…

Hoti: Kosova nuk ka qeveri funksionale, kurset e qytetarëve po avullojnë në tregjet financiare

Ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti, përmes një reagimi në Facebook ka thënë se mjetet e investuara…