Pas bashkëpunimit “kriset miqësia” mes Kidës dhe Dafinës?

Këngëtaret e njohura, Dafina Zeqiri dhe Kida së fundi kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të parë.…

Prokuroria fillon hetimet ndaj Valdrin Sahitit…

Prokuroria e Themelore e Prishtinës, me kërkesë të Prokurorisë së Shtetit, ka filluar hetimet mbi dizajnerin…

Kamerieri shqiptar “hero”, i shpëton jetën klientes në restorant

Një kamerier shqiptar u vlerësua si hero nga mediat malteze pas raportimit se ndërhyrja e tij…

Rrahja mes reperëve në aeroport, Agon Amiga i zbulon të gjitha

Shumë vite më parë dy prej grupeve më të mëdha të rap-it shqiptar kanë qenë BabaStars…

Një gjest si ky: Ylli ndalë koncertin për të respektuar ezanin

Një këngëtar shumë i dashur dhe i pëlqyer nga publiku. Bëhet fjalë për Ylli Limani, një…

‘Tranohet’ Adelina Tahiri, kërcen dhe thyen pjata në një mbrëmje muzikore

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri është shumë aktive në rrjetet sociale ku ndanë momentet me ndjekësitë…

Ky shtet ndalon me ligj martesat e Gay dhe të Lezbikeve!

Në Japoni një gjykatë ka marrë vendim që të ndalojë martesat e të njëjtit seks. Vendimi…

Afrona Dika i jep “vulë” ndarjes me Bleron, heq unazën nga gishti

Këngëtari Blero dhe modelja e njohur Afrona Dika prej disa javësh është përfolur se i kanë…

Aksident i rëndë trafiku, ka të lënduar

Para disa çastesh ka ndodhur një aksident trafiku në Zllakuqan të Klinës. Në aksident kanë qenë…

Martohet Ronela Hajati?

Një këngëtare shumë e dashur për publikun. Bëhet fjalë për Ronela Hajatin e cila është mjaftë…