Sot priten reshje bore, deri në mbrëmje temperaturat zbresin nën 0 gradë

Me depërtimi i masave arktike mbi rajon, sot sipas Prishtina Weather, pritet të zbresin temperaturat edhe…

“Kriminelët duhet të kalben në burg, drejtësia të mos vonohet”, reagon publikisht vëllai i Liridonës

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj ka kërkuar drejtësi të shpejtë dhe pa gabime për vrasjen e…

“Ka thanë babë po shkoj”, babai i Liridona Ademajt tregon bisedën e fundit me të

Babai i Liridona Ademaj Murseli, Hajdar Ademaj ka treguar arsyen se pse vajza e tij me…

Dyshimet për përfshirjen e Naimit në vrasjen e Liridonës, vëllai i saj: ‘Grabitësi’ s’i kishte marrë gjërat me vlerë

Leonard Ademaj, vëllai i 30-vjeçares, Liridona Ademaj, ka folur pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmjen e…

Flet babai i Liridonës: Naimi na preu në besë, dyshojmë se e vrau që t’ia marrë paratë e sigurimit

Hajdar Ademaj, babai i 30-vjeçares Liridona Ademaj, ka folur pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmjen e…

“Mamin e harruam në veturë”/ Vëllai i Liridonës tregon për takimin me fëmijët e motrës pas ngjarjes tragjike

Leonard Ademaj, vëllai i 30-vjeçares, Liridona Ademaj, ka folur pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmjen e…

Pacolli për Naim Murselin: S’do mendoja kurrë që ai do kryente një akt kaq tmerrues, drejtësia t’ia tregojë vendin e merituar

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar sërish pas ngjarjes së rëndë që…

“Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” – Të martën protestohet për vrasjen e Liridonës

Të martën, 5 dhjetor, duke filluar nga ora 18:00 në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, do…

Prokuroria bën gati kërkesën për paraburgim ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve tjerë për vrasjen e Liridonës

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka përpiluar kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Naim Murselit,…

Detaje shokuese: Pas vrasjes së gruas, Naimi shkoj të hajë bukë si zotëri në hotelin e Behgjet Pacollit, refuzoi edhe ta shihte trupin e pajetë të Liridonës

Tre persona janë arrestuar dje nga Policia e Kosovës si të dyshuar për vrasjen e Liridonës.…