Edi Rama kërkon sqarime nga OKB: Pse Beogradi-Prishtina e jo Kosova-Serbia?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kritikuar zëdhënësin e Sekretarit Gjeneral të Kombeve të Bashkuara për…

Arrestohet njё person i dyshuar për veprën penale ‘Kanosje’

Drejtori Rajonale e Policisë Pejё, Stacioni Policor nё Pejё, me datё 21 mars, rreth orёs 10:10,…

Erdogan kandidon zyrtarisht në zgjedhjet e 14 majit

Partia në pushtet e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe aleatët e tij nacionalistë, kanë kandiduar…

Shkon në 13 numri i viktimave pas tërmetit 6.5 ballë

Ka shkuar në 13 numri i personave që humbën jetën dhe mbi të tjerë 90 u…

Gruaja shqiptare humb jetën nga dhuna e vjehrrës dhe burrit të saj serb

Burri dhe vjehrra rrahin nusen e shtepis. Ngjarja ka ndodhur ne Gjakove dhe gruaja shqiptare ishte…

Policia e Kosovës kërkon bashkëpunim për identifikimin e një personi

Policia e Kosovës në faqen e tyre zyrtare ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për identifikimin e…

Kurti kërkon që Serbia të dënohet për mosnënshkrimin e marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar nga faktori ndërkombëtar që ta dënojë sjelljen e Serbisë për mosnënshkrimin…

149 gjoba deri më tani për shkelësit e ligjit të duhanit

Ditë më parë ministri Faton Peci i bëri thirrje AUV për inspektimin e ambienteve të mbyllura…

Mbi 70 mijë euro të falsifikuara në tregun e Kosovës për dy muaj

Mbi 70 mijë euro është vlera e parave të falsifikuara, të cilat janë hedhur në qarkullim…

Ngritet çmimi për të shkuar në Haxh

Ndryshe nga viti i kaluar, kur çmimi për të shkuar në Haxh ishte 5,700 euro, këtë…