25 minuta lojë, Granit Xhaka përjashtohet me karton të kuq – NEUTRAL

 25 minuta lojë, Granit Xhaka përjashtohet me karton të kuq – NEUTRAL

Granit Xhaka nuk e ka nis aspak mirë ndeshjen me Liverpoolin, pasi në fushë ka qëndruar vetëm 25 minuta.

Xhaka është ndëshkuar direkt me karton të kuq pas një ndërhyrje të rëndë në vijën e zonës së rrezikshme në Jotan.

Liverpooli e Arsenali po ndeshen në kuadër të EFL Cup dhe padyshim vazhdimi për “topçinjtë” me një lojtar më pak do të jetë tejet i vështirë.